aslanpinar-arabuluculuk

Ticaret hukuku, tacirlerin sahip olduğu hakları yasalar kapsamında koruma altına alan bir hukuk alanıdır. Geniş kapsamlı bir hukuk alanı olan ticaret hukukunun içerisine ticari işletmeler, ticaret şirketleri, kıymetli evraklara ilişkin hükümler, taşıma işleri, deniz ticareti hukuku ve sigorta hukuku dâhildir. Ticaret hukukunun muhatapları arasında gerçek ve tüzel kişiler, tacirler, ticari işletme işleten dernekler ve vakıflar sayılabilir.

Aslanpınar Hukuk Danışmanlık olarak ticaret şirketlerinin kuruluşundan tasfiyesine değin her aşamasında süreçleri yürütüp günlük hukuki işleri takip etmekteyiz. Şirket birleşmeleri, bölünme ve tür değiştirme gibi yeniden yapılandırma işlemlerini yürüterek bu süreçlerde ortakların pay sahipliği haklarına, yöneticilerin sorumluluklarına, kurumsal hayata ilişkin her konuda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.

Avukatlarımız, ticaret hukukuna ilişkin tüm dava ve tahkim yoluyla çözülen uyuşmazlıklarda müvekkillerimizi temsil etmektedir.  Tacirlerin ve şirketlerin gereksinimleri ekseninde, çeşitli hukuk alanlarındaki deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekte, uyuşmazlık yönetimi ihtiyacını profesyonelce karşılamaktayız.

ONLINE RANDEVU TALEBİ
Online randevu sistemini kullanarak web sitemiz üzerinden randevu alıp hukuki işlerinizi sesli, görüntülü ya da yüz yüze olacak şekilde avukatlarımızla birebir görüşerek çözebilirsiniz.