Türkiye’de yabancı uyruklu kişilerin Türk vatandaşlığını kazanabilme yollarından biri  Türkiye’de gayrimenkul edinimidir.
Örneğin, İstanbul’dan veya Muğla’nın Fethiye, Bodrum, Marmaris ilçelerinden; ev, yazlık, villa veya arsa gibi bir gayrimenkul edinen yabancı kişi, kanunda sağlanan koşulları da gerçekleştirdiğinde Türk vatandaşlığı kazanabilecektir.
 
Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 11.maddesinde, yatırım yoluyla Türk vatandaşlığına sahip olmak isteyen yabancılar için gayrimenkul edinimine dair belirli şartlar açıklanmıştır.
Söz konusu maddeye göre, Türk vatandaşlığını kazanmak isteyen bir yabancı, bu Kanun’da belirtilen gayrimenkul alımı ile ilgili şartları taşıması halinde yetkili makam kararı ile Türk vatandaşlığı kazanma hakkına sahip olacaktır.
 
Aslanpınar Hukuk Danışmanlık olarak; Türkiye’de vatandaşlık almanın avantajları konusunda ve yabancı kişilerin gayrimenkul edinime yolu ile Türk vatandaşlığı kazanması sürecinde her türlü hukuki destek, bu alandaki uzman avukatlarımız tarafından eksiksiz olarak verilmektedir.
Türkiye'de Gayrimenkul Edinme ve Türk Vatandaşlığı Kazanılması Randevu Talebi
Randevu Talebi
Randevu sistemini kullanarak web sitemiz üzerinden randevu alıp hukuki işlerinizi sesli, görüntülü ya da yüz yüze olacak şekilde avukatlarımızla birebir görüşerek çözebilirsiniz.