• 25.09.2022
  • Av. Arb. Dr. Y. Burak ASLANPINAR

Av. Arb. Dr. Burak Aslanpınar ile Röportaj

Ankara’da doğan Dr. Y. Burak Aslanpınar, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, yüksek lisans ve doktora eğitimini Gazi Üniversitesi Maliye (Mali Hukuk/Vergi Hukuku) bölümünde almıştır. Prof. Dr. Şükrü KIZILOT danışmanlığında hazırladığı ve güncellenmiş haliyle Seçkin Yayınevi'nden kitap olarak basılan yüksek lisans tezinin konusu “Gayrimenkullerde Miras ve Bağışın Vergilendirilmesi”, Prof. Dr. Selda AYDIN danışmanlığında hazırladığı ve güncellenmil haliyle Seçkin Yayınevi'nden kitap olarak basılan doktora tezinin konusu ise “Vergi Kaçakçılığı Suçları” hakkındadır.

Avukatlık stajını 2007 yılında tamamlayıp ruhsatnamesini aldıktan kısa bir süre sonra “Kızılot Hukuk Bürosu”nda meslek hayatına başlamış olup avukatlık faaliyetini kurucusu olduğu, Bodrum Bitez'de yer alan “Aslanpınar Hukuk Danışmanlık Arabuluculuk Bürosu”nda devam ettirmektedir.

Ağırlıklı olarak vergi ve ihtilaflarına dair, güncel mali ve hukuki konularla ilgili; günlük ulusal gazetelerde köşe yazıları, çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde makaleleri yayımlanmıştır. Vergi Hukuku, Arabuluculuk ve Bilirkişilik başta olmak üzere hukuki ve mali konularla ilgili eğitim, seminer ve konferanslar vermektedir.

Türkiye Barolar Birliği için hazırladığı “Ticari Uyuşmazlıklarda Dava Şartı Olan Arabuluculukta Taraf Vekilliği El Kitabı” basılı ve dijital olarak barolara ve tüm Türkiye’deki avukatlara gönderilmiştir.

Eğitimini verdiği ticaret, tüketici, iş, inşaat, sigorta hukuku konularında “Uzman Arabulucu” olup şu ana kadar bin civarında dosyayı üstlendiği arabuluculuk faaliyetini kurucusu olduğu “Çankaya Arabuluculuk Merkezi”nde devam ettirmektedir.

Bu videoda aşağıdaki konu başlıklarına ve sorulara değinilmiştir:

-Çocukluk yılları nasıldı?

-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi yılları nasıldı?

-Bugün liseden mezun olmuş olsaydınız tekrar hukuk fakültesi tercih eder miydiniz?

-Youtube ve vergilendirme

-Youtuberlar ve influencerların aldıkları vergi cezaları

-Arabuluculuğun geleceği

-Stresle mücadele

-Yeni hukuk dalları

-Hukuki konularda içerik üretmek

-Bodrum sizin için ne ifade ediyor?

-Görmeyi istediği tarihi ve doğal güzellikler

-22 yaşındaki halinizle bugün karşılaşsanız ona neler söylersiniz?

https://www.aslanpinar.comyayinlarimiz/egitim-ve-etkinlikler/av-arb-dr-burak-aslanpinar-ile-roportaj

https://www.aslanpinar.com/yayinlarimiz/egitim-ve-etkinlikler/av-arb-dr-burak-aslanpinar-ile-roportaj

Diğer Makaleler